Zatravňovací dlaždice PURUPLAST

23 září, 2010 Žádné komentáře

V době, kdy zelené travnaté plochy ustupují a nahrazují je betonové nebo asfaltové plochy, přichází Puruplast s ideálním řešením šetrným k životnímu prostředí. Jedinečná zatravňovací dlažba nabízí pevnost tradičních povrchů jako je beton nebo živičné směsi a zároveň umožňuje zachovat přirozený travnatý ráz krajiny. Díky své nezávadnosti, pěknému vzhledu a vynikajícím technickým vlastnostem je perfektním řešením nejen pro parkoviště, příjezdy ke garážím, odstavné plochy, chodníky, cesty a kolejiště, ale i jízdárny, paddocky a další vysoce zatěžované plochy. Pořiďte si zatravňovací dlažbu Puruplast a žijte v souladu s přírodou!

     puruplast   puruplast   puruplast

Jak se zatravňovací dlažba vyrábí?

Zatravňovací dlažba Puruplast je vyrobena z plastového recyklátu se zásadním podílem polyetylenu, který se získává z průmyslových i komunálních odpadů a obalů. Materiál je UV stabilní a neutrální k životnímu prostředí. Tvárnice zachovávají přirozenou propustnost půdy pro dešťovou vodu a tím i koloběh vody v přírodě. Případná likvidace zatravňovacích panelů je také velmi šetrná – materiál je totiž stoprocentně recyklovatelný. Zatravňovací dlažba je proto vhodná také na jízdárny pro koně a paddocky, dočasné stavební komunikace nebo provizorní zpevněné plochy.

.

Pět výhod zatravňovací dlažby Puruplast

Zatravňovací tvárnice fungují jako variabilní stavebnice. Základní prvky mohou být obohaceny o speciální doplňky, díky kterým může zatravňovací systém přesně kopírovat tvar terénu. Jaké jsou další výhody tvárnic Puruplast?

  • zachování přirozeného oběhu vody – díky zatravňovacím tvárnicím se do podloží vsákne mnohem více vody než umožňují tradiční zpevněné plochy (beton, živičné povrchy, zámková dlažba)
  • výborné technické vlastnosti – tvárnice jsou maximálně odolné proti povětrnostním vlivům, UV záření i kyselým dešťům. Přečtěte si více Puruplast!
  • snadná pokládka – díky speciálnímu systému zámků je pokládka tvárnic opravdu jednoduchá a rychlá.
  • zpevnění a zvýšení odolnosti – zatravňovací tvárnice zpevní i nerovný terén a přitom zachovají jeho přirozený ráz. Po zpevněné ploše můžete jezdit autem nebo na koni, aniž byste ji poškodili.
  • vyváženost ceny a kvality – zatravňovací dlažba je díky moderní výrobě cenově dostupná.

 .

Použití zatravňovací dlažby

Zatravňovací tvárnice jsou skvělým řešením na zpevnění ploch, pro všechny typy zahrad, na zajištění svahů,  pro zelená parkoviště, odstavné plochy, střechy, golfová hřiště nebo výběhy pro koně. Dlažba Puruplast šetří životní prostředí, podporuje přirozené přírodní pochody a zároveň vyniká jedinečným vzhledem.

.

Jak probíhá pokládka zatravňovací dlažby?

Zatravňovací dlažba je pokládána ve čtyřech základních vrstvách. Způsob pokládky je možné přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka a konkrétní krajině.

Zatravňovací tvárnice Puruplast je možné doplnit o speciální doplňkové díly, jako jsou parkovací značky pro vyznačení parkovacích míst nebo klínové prvky pro vytváření křivek a oblouků. Tvárnice tak bez problémů položíte i v členitém terénu. Zámkový systém umožňuje kopírovat terénní křivky a zároveň stále zajišťuje bezpečné spojení jednotlivých dlaždic v jednolitém celku.

Informace o materiálech

Přidejte komentář nebo dotaz

(required)

(required)


EKOTERNIT – levná střešní krytina

Plastová střešní krytina EKOternit je vyráběna z recyklovaného plastu. Díky tomu se střešní krytina vyznačuje vysokou odolností jak proti...

TYTAN Professional 60 SEKUND Rychlé univerzální PU lepidlo

Nový TYTAN Professional 60 SEKUND je první bleskové pěnové lepidlo na trhu profesionální stavební chemie. Použitá moderní technologie TYTAK...

Topolit Bitumenfix – opravná živičná hmota

Okamžitě pojízdný asfalt za studena, bez ohledu na panující teploty. Topolit® Bitumenfix je živičná hmota určena pro lokální opravy...

RDI – 3D asfaltové SBS pásy pro šikmé střechy

Asfaltový pás pod názvem RDI 3D s prostorovým 3D efektem plastičnosti, je pás určený pro opravy šikmých střech jak...

SADR SBS – opravná živičná hmota

Tento výrobek se již nevyrábí, alternativa je zde: Topolit Bitumenfix SADR SBS je živičná hmota, určená k opravám výtluků v komunikacích,...

AntiGraffiti – braňte se!

GRAFFITI – nešvar dnešní doby trápí nás všechny. Vlastníci nemovitostí investují obrovské sumy peněz, aby jejich dům byl po...

Střešní a izolační pásy BÜSSCHER & HOFFMANN

Střešní a izolační pásy ze živice a polymerové živice vyrábí firma BÜSSCHER & HOFFMANN průmyslově již přes 150 let...

Sádrokartonové podhledy – Rigips

Jak namontovat stropní podhled s modrými akustickými deskami.

Omítky – Rigips

Jak správně, rychle a bez broušení získat dokonale hladké stěny a stropy.

Příčky – Rigips

Jak na výstavbu sádrokartonové příčky od A do Z.