Ytong

31 května, 2010 1 komentář

ytong Ytong je dnes velmi oblíbený a používaný stavební materiál. Výhodou tohoto pŕobetonu je například veliká mechanická pevnost, ale při malé objemové hmotnosti. Pro ty, kteří myslí na přírodu a ekologii lze říct, že Ytong využívá nejběžnější přírodní suroviny, je k přírodě ohleduplný nejen při výrobě, dopravě a recyklaci, ale vzhledem ke svým užitným vlastnostem po celou dobu svého využití. Ytong “dýchá”, takže svou propustností optimálně reguluje vlhkost a rozdíl teplot.

Dle názoru výrobce má Ytong nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech zdících stavebních materiálů, šetří energie a tím i výdaje na vytápění domu. Výhodou tedy je, že v zimě akumuluje teplo, v létě je v domě příjemný chládek. Díky těmto vlastnostem také splňuje potřebné normy pro zvukovou izolaci. To znamená, že poskytuje klidné bydlení i v oblastech silného silničního provozu. Ytong je nehořlavý, tím pádem garantuje nejvyšší protipožární ochranu a činí tak další nákladná opatření přebytečnými.

Materiál umožňuje rychlou a úspornou stavbu. Se stavebním materiálem Ytong pracujete buď způsobem montáže ze stavebních elementů nebo osvědčenou metodou “lepení” (tenkovrstvé zdění).

 

 

YTONG jako tepelná izolace – jak to funguje?

Výjimečné tepelněizolační parametry YTONGU souvisejí s jeho strukturou, složenou z milionů vzduchových pórů. Vzduch uzavřený v pórech, který nemá možnost cirkulovat, je tím nejlepším izolantem. Díky tomu má pórobeton stejné tepelněizolační vlastnosti ve všech směrech, redukuje výskyt tepelných mostů a snižuje tak provozní náklady budovy.

Ideou pórobetonu YTONG je sloučit protichůdné vlastnosti v harmonicky fungující celek. Díky chemické reakci tak vzniká materiál s co největší pevností a únosností a zároveň maximálním vylehčením, které zaručuje co nejvyšší tepelněizolační schopnost.

YTONG tak má nejlepší tepelněizolační vlastnosti ze všech zdicích stavebních materiálů. V zimě akumuluje teplo, v létě je v domě příjemný chládek. Dům z YTONGu je optimálně izolovaný i bez přidané izolace. Šetří energii, chrání životní prostředí, vytváří pohodu.

 

Pórobeton YTONG – co to je?

Originální pórobeton YTONG je klasikou mezi stavebními materiály, nabízí vysoký standard tepelné izolace, mimořádnou stabilitu a odolnost, snadnou manipulaci a zpracování, je nehořlavý a zajišťuje příjemné vnitřní klima. Kromě těchto vysokých funkčních vlastností charakterizuje pórobeton značky YTONG také ekologický přístup.
Pórobetonové tvárnice YTONG se vyrábí výhradně z přírodních surovin jako je písek, vápno, cement a voda. Suroviny použité k výrobě tvoří velkou část zemské kůry a jsou díky tomu prakticky nevyčerpatelné, jejich těžba probíhá navíc způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí.

 
A jaké máte zkušenosti Vy?

 

Hrubá stavba, Hrubá stavba, Informace o materiálech
1 komentář k “Ytong”
  1. Karel Bartek napsal:

    Dobrý den,
    Plánujeme stavbu chaty 3x6m,zajímalo by mě jaké tvárnice od ytongu by jsme mohli použít? Jde nám o to aby síla stěny byla co nejtenší z důvodu zachování co nejvetšího vnitřního prostoru ale aby stěna splňovala parametry nosného obvodového zdiva..Chata je přízemní,podsklepena s podkrovím.
    Děkuji za odpověd a s pozdravem Karel Bartek

Přidejte komentář nebo dotaz

(required)

(required)


EKOTERNIT – levná střešní krytina

Plastová střešní krytina EKOternit je vyráběna z recyklovaného plastu. Díky tomu se střešní krytina vyznačuje vysokou odolností jak proti...

TYTAN Professional 60 SEKUND Rychlé univerzální PU lepidlo

Nový TYTAN Professional 60 SEKUND je první bleskové pěnové lepidlo na trhu profesionální stavební chemie. Použitá moderní technologie TYTAK...

Topolit Bitumenfix – opravná živičná hmota

Okamžitě pojízdný asfalt za studena, bez ohledu na panující teploty. Topolit® Bitumenfix je živičná hmota určena pro lokální opravy...

RDI – 3D asfaltové SBS pásy pro šikmé střechy

Asfaltový pás pod názvem RDI 3D s prostorovým 3D efektem plastičnosti, je pás určený pro opravy šikmých střech jak...

SADR SBS – opravná živičná hmota

Tento výrobek se již nevyrábí, alternativa je zde: Topolit Bitumenfix SADR SBS je živičná hmota, určená k opravám výtluků v komunikacích,...

AntiGraffiti – braňte se!

GRAFFITI – nešvar dnešní doby trápí nás všechny. Vlastníci nemovitostí investují obrovské sumy peněz, aby jejich dům byl po...

Střešní a izolační pásy BÜSSCHER & HOFFMANN

Střešní a izolační pásy ze živice a polymerové živice vyrábí firma BÜSSCHER & HOFFMANN průmyslově již přes 150 let...

Sádrokartonové podhledy – Rigips

Jak namontovat stropní podhled s modrými akustickými deskami.

Omítky – Rigips

Jak správně, rychle a bez broušení získat dokonale hladké stěny a stropy.

Příčky – Rigips

Jak na výstavbu sádrokartonové příčky od A do Z.