Hydroseal – tekutá lepenka

11 října, 2011 2 komentářů
Hydroseal tekutá lepenka

Hydroseal: tekutá lepenka

V úvodu je třeba říci, že je Hydroseal plnohodnotná, moderní náhrada asfaltových svařovacích lepenek. Použití je shodné s ostatními běžnými lepenkami. Produkt je vyráběn výhradně v České republice.

Jedná se o EKOLOGICKY BEZPEČNOU a čistou formu hydroizolace bez vedlejších vlivů. Tato lepenka obsahuje najemno mleté, vodou rozředěné asfalty, které jsou obohacené o plastifikátory, elastomery i umělá vlákna. Tím vznikne po aplikaci stejnoměrná vrstva této hydroizolace, jenž je bezešvá, nemá spoje a vykazuje vysokou přídržnost k podkladu (platí při dodržení řádného tzv. zpenetrování). Lepenka HYDROSEAL má cca. 6x větší odolnost proti protlačení či proražení než klasické lepenky.


“Velkou předností je aplikace Hydrosealu ve sprchových koutech a koupelnách, kdy je možné pomocí flexibilních tmelů lepit obklady a dlažby přímo na Hydroseal! Bezešvý spoj s dokonalým přilnutím ke všem typům výpustí a kanalizačním prostupům.”

Lepenka Hydroseal je stěrková hmota kašovité konzistence. Při aplikaci, což je 3mm tloušťka vrstvy, nestéká z kolmých stěn. Lepenku je možné natahovat s úspěchem i na stropy. Např. hydroizolace septiků nebo vnitřních vodních zásobníků atd. Není nutno tento produkt dále překrývat následnými nátěry. Hydroseal může být trvale zatížen vodou. Lepenka NENÍ mastná, netvoří se tudíž v izolovaných zásobnících vody mastná kola, což ocení především majitelé zahradních jezírek, zahrádkáři, případně zemědělci, kteří využívají třeba dešťovou vodu k napájení chovných zvířat, zalévání zahrad atd. Hydroseal má obrovskou výhodu, že je možné ho použít jako finální hydroizolační vrstvu přímo pod dlažbu. Není nutné aplikovat před pokládkou dlažby další separační vrstvu betonu v tloušťce asi 4 až 6cm (př. terasy, balkony, střechy apod.). Dlažbu lze lepit vhodnými flexibilními lepidly přímo na Hydroseal, stejně tak je možné na něj rovnou štukovat, popřípadě jej přemalovat klasickými malířskými barvami (pozn. dodatečné izolace sklepních prostor proti zemní vlhkosti).

Pro interiéry a při izolacích koupelen se Hydroseal snadno aplikuje i v uzavřených prostor pozn. nevylučuje žádné těkavé látky, nesmrdí a nepoužívá se plamen k natavování. Tím nevzniká nebezpečí poškození plastových rozvodů vody či kanalizace, topení apod.

Při izolacích základových desek staveb se většinou izoluje nejdříve obvodové zdivo a nosné příčky. Následně se před dokončením stavby izolují podlahy, na které se potom lije finální výška betonu (pozn. zde dochází k problémům s napojováním znečištěných lepenek maltou). Je to z důvodu, že se na stavbách neustále zásobuje materiálem, jezdí se kolečkem, uskladňují se rozličné druhy stavebních materiálů a hydroizolace podlah tak hodně trpí. Hlavně měkké lepenky. Hydroseal je dostatečně pevný, aby takovou zátěž vydržel. V případě proražení je jeho oprava velmi snadná, popřípadě při izolacích pasů a následném izolování nedochází k problémům jako je napojení znečistěných krajů izolací atd.

Velikou výhodou Hydrosealu je schopnost výborně lepit polystyren k jakémukoli podkladu. Této vlastnosti se dá využít ihned v několika následujících příkladech:

externí izolace staveb pod úrovní terénu: hydroizolace vnějšího zdiva s následným nalepením polystyrenu z důvodu tepelné izolace je možné provádět jedním krokem zateplení a hydroizolace plochých střech: není potřeba polystyren kotvit k podkladu talířovými hmoždinkami a tak následně porušovat izolaci tepelnou a proti vodě.

                      

V praxi bylo ověřeno, že lepenku Hydroseal je možno využít na izolaci proti vlhkosti podkladových betonů komunikací, které jsou umístěny pod terénem (např. podjezdy a tunely). Lepenka Hydroseal se dá vzhledem k její odolnosti v tlaku, s úspěchem použít na izolace mostních konstrukcí, jenž jsou vyrobeny z betonu.

Příklad použití hydroizolace Hydrosealu na rekonstrukce teras s betonovým podkladem:

Demontáž: dlažby, odstranění separační betonové vrstvy až na stávající hydroizolaci, demontáž hydroizolace včetně oplechování, vyspravení nebo zároveň vyspárování podkladového betonu stěrkovou hmotou

Izolování: plochy Hydrosealem. Vrstva o 3mm : 3kg na 1m2, vytažení ve styku se zdivem do výšky cca 8 až 10cm, osazení okapních plechů, podmáznutých hydrosealem, a jejich přichycení vruty se zápustnou hlavou do hmoždinek, izolování osazených okapních plechů (pozn. na každou stranu cca 10cm), finální položení nové dlažby na flexibilní lepidlo.

Z těchto výše zmíněných informací vyplývá, že lepenka Hydroseal je vyzkoušeným a vhodným prostředkem pro stavby civilního i vojenského charakteru. V porovnání s podobnými zahraničními produkty vykazuje v praxi trvalé, jednoznačně nejlepší výsledky a přesto s nejnižšími pořizovacími náklady !!!

Dokumenty ke stažení:
Bezpečnostní list
Technologický postup
Technický list
Prohlášení o shodě
Certifikát TZÚS str. l.
Certifikát TZÚS str. ll.
HYDROSEAL – vyjádření SZÚ str. l.
HYDROSEAL – vyjádření SZÚ str. ll.

Materiály společnosti Helwez, spol. s r. o.

Hrubá stavba, Hydroizolace, Informace o materiálech
2 komentářů k “Hydroseal – tekutá lepenka”
 1. Zdeněk Sládek napsal:

  dobrý den,
  chtěl by\ch se zeptat zda je možné tekutou lepenku použít i v koupelně na ahnydritové podlaze s podlahovým tplovodním vytápěním.

  děkuji Sládek

 2. Jana napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné tekutou lepenku použít i na střechu , kde je již lepenka poškozená.
  Děkuji Racsková

Přidejte komentář nebo dotaz

(required)

(required)


EKOTERNIT – levná střešní krytina

Plastová střešní krytina EKOternit je vyráběna z recyklovaného plastu. Díky tomu se střešní krytina vyznačuje vysokou odolností jak proti...

TYTAN Professional 60 SEKUND Rychlé univerzální PU lepidlo

Nový TYTAN Professional 60 SEKUND je první bleskové pěnové lepidlo na trhu profesionální stavební chemie. Použitá moderní technologie TYTAK...

Topolit Bitumenfix – opravná živičná hmota

Okamžitě pojízdný asfalt za studena, bez ohledu na panující teploty. Topolit® Bitumenfix je živičná hmota určena pro lokální opravy...

RDI – 3D asfaltové SBS pásy pro šikmé střechy

Asfaltový pás pod názvem RDI 3D s prostorovým 3D efektem plastičnosti, je pás určený pro opravy šikmých střech jak...

SADR SBS – opravná živičná hmota

Tento výrobek se již nevyrábí, alternativa je zde: Topolit Bitumenfix SADR SBS je živičná hmota, určená k opravám výtluků v komunikacích,...

AntiGraffiti – braňte se!

GRAFFITI – nešvar dnešní doby trápí nás všechny. Vlastníci nemovitostí investují obrovské sumy peněz, aby jejich dům byl po...

Střešní a izolační pásy BÜSSCHER & HOFFMANN

Střešní a izolační pásy ze živice a polymerové živice vyrábí firma BÜSSCHER & HOFFMANN průmyslově již přes 150 let...

Sádrokartonové podhledy – Rigips

Jak namontovat stropní podhled s modrými akustickými deskami.

Omítky – Rigips

Jak správně, rychle a bez broušení získat dokonale hladké stěny a stropy.

Příčky – Rigips

Jak na výstavbu sádrokartonové příčky od A do Z.