EKOTERNIT – levná střešní krytina

29 listopadu, 2016 3 komentářů

logo

Plastová střešní krytina EKOternit je vyráběna z recyklovaného plastu. Díky tomu se střešní krytina vyznačuje vysokou odolností jak proti povětrnostním vlivům tak i mechanickému poškození a je prakticky nerozbitná.

IMG_0809

Vstupní materiál (recyklovaný plast) se v procesu výroby střešní krytiny dále zušlechťuje přidáváním různých aditiv, které zaručují u výrobku stálobarevnost, ochranu před UV zářením a dlouhou životnost. Mimo jiné krytina EKOternit tlumí hluk, odolává slunci, větru, krupobití, mrazu a náhlým změnám teplot. Krytina se po položení na střechu vlivem tepla dotvaruje podle podkladu, čímž se střeše dokonale přizpůsobí. Díky vysoké tvárnosti lze krytinu navíc velmi úspěšně použít u půlkulatých částí střech, kde se jinak používá oplechování.

Střešní krytina je vhodná na rodinné domy, pergoly, haly, garáže i průmyslové objekty. Svým vzhledem věrně imituje přírodní břidlici.

 

Druhy střešní krytiny EKOternit

Střešní krytina se vyrábí ve čtyřech provedeních EB1,EB2, EB3, EB4. Jednotlivá provedení se liší rozměry, tvarem a hmotností.

 

EKOternit EB1

pokryti-eb1

Jedinečné řešení pro ty, kteří upřednostňují klasický tvar střešní krytiny. Tvarem vychází z České osvědčené tradice a patří mezi nejrozšířenější výrobek Ekoternitu. Výrazný vzorek dodává střešní krytině oslňující vzhled. Skvěle se hodí jako náhrada starých vysloužilých střešních šablon stejného tvaru.

 

EKOternit EB2

pokryti-eb2

Zvětšená verze krytiny EB1 s méně výrazným vzorkem. Tento vzor se liší od EB1 především svou velikostí a hmotností. Tvarem taktéž vychází z České osvědčené tradice a spolu s EB1 patří mezi nejrozšířenější výrobek. Skvěle se hodí jako náhrada starých vysloužilých střešních šablon stejného tvaru.

 

EKOternit EB3 – Premium tradiční obdélník

pokryti-eb3

Tato krytina propůjčí vaší střeše nadčasový vhled. Jedná se o působivé řešení pro novostavby a moderní rodinné domy. Toto provedení ocení každý zákazník, který chce pro svůj dům víc a to za použití přiměřených finančních prostředků. EKOternit Premium EB3 tradiční obdélník zcela vyniká v hodnocení poměru cena/výkon.

 

EKOternit EB4 – Premium šupina

pokryti-eb4

Tento výrobek vás zcela ohromí způsobem jakým věrně imituje přírodní břidlici. Je vhodná vždy, když je potřeba dodat střeše nádech starých časů. EKOternit Premium EB4 šupina vykouzlí úžasný vzhled na všech historických budovách, roubených staveních, altáncích či na památkových objektech.

Střešní krytina EKOternit se vyrábí z recyklovaného plastu, ve vstřikolisu, kde na formovaný materiál působí velká uzavírací síla stroje o hodnotě 250 tun na cm2 což propůjčuje krytině více kladných užitných vlastností než ostatním na trhu dostupným srovnatelným výrobkům.

Díky tomu se krytina vyznačuje velikou odolností jak proti povětrnostním vlivům tak i mechanickému poškození a je prakticky nerozbitná. Vstupní materiál (recyklovaný plast) v procesu výroby střešní krytiny dále zušlechťujeme přidáváním různých aditiv, které zaručují u výrobku stálobarevnost, ochranu před UV zářením a dlouhou životnost.

 

Proces výroby


Recyklace

Na začátku výrobního procesu se recykluje izolační materiál kabelů jenž ztratili využití v různých druzích zařízení.

1


Zpracování

V následujícím procesu se PVC kabel rozemele a pomocí speciálního stroje oddělíme tři složky a to na nečistoty, měď a PVC. PVC se následně ještě několikrát samostatně filtruje pro dokonalou čistotu.

2


Barvení

Do přefiltrovaného PVC jsou přidávány barevné pigmenty s UV ochranou. Tímto procesem je docílena dlouhodobá stálobarevnost.

3


Lisování

Hotová směs se taví a vstřikuje do lisů, kde se pomocí šablony stává ze směsi střešní krytina EKOternit.

4

Střechy a doplňky, Všeobecné info
3 komentářů k “EKOTERNIT – levná střešní krytina”
 1. Roman Holý napsal:

  Dobrý den,
  kde se dá krytina EKOeternit koupit?
  Děkuji za odpověď.
  Holý

 2. Dušan napsal:

  No nevím jestli zrovna recyklovaný plast ve mě vyvolává dojem, že bude taška odolná, ale proč ne. Já jsem takovej z té starší generace a já preferují klasiku střešní krytiny a to betonovou tašku nebo pálenou.

Přidejte komentář nebo dotaz

(required)

(required)


EKOTERNIT – levná střešní krytina

Plastová střešní krytina EKOternit je vyráběna z recyklovaného plastu. Díky tomu se střešní krytina vyznačuje vysokou odolností jak proti...

TYTAN Professional 60 SEKUND Rychlé univerzální PU lepidlo

Nový TYTAN Professional 60 SEKUND je první bleskové pěnové lepidlo na trhu profesionální stavební chemie. Použitá moderní technologie TYTAK...

Topolit Bitumenfix – opravná živičná hmota

Okamžitě pojízdný asfalt za studena, bez ohledu na panující teploty. Topolit® Bitumenfix je živičná hmota určena pro lokální opravy...

RDI – 3D asfaltové SBS pásy pro šikmé střechy

Asfaltový pás pod názvem RDI 3D s prostorovým 3D efektem plastičnosti, je pás určený pro opravy šikmých střech jak...

SADR SBS – opravná živičná hmota

Tento výrobek se již nevyrábí, alternativa je zde: Topolit Bitumenfix SADR SBS je živičná hmota, určená k opravám výtluků v komunikacích,...

AntiGraffiti – braňte se!

GRAFFITI – nešvar dnešní doby trápí nás všechny. Vlastníci nemovitostí investují obrovské sumy peněz, aby jejich dům byl po...

Střešní a izolační pásy BÜSSCHER & HOFFMANN

Střešní a izolační pásy ze živice a polymerové živice vyrábí firma BÜSSCHER & HOFFMANN průmyslově již přes 150 let...

Sádrokartonové podhledy – Rigips

Jak namontovat stropní podhled s modrými akustickými deskami.

Omítky – Rigips

Jak správně, rychle a bez broušení získat dokonale hladké stěny a stropy.

Příčky – Rigips

Jak na výstavbu sádrokartonové příčky od A do Z.